Informacje dotyczące Covid-19 w Danii - Viktech : Viktech

Informacje dotyczące Covid-19 w Danii

Podróż do Danii – zmiana regulacji od 29.03.2022*

Ograniczenia związane z COVID-19 nie obowiązują już podczas wjazdu do Danii z dowolnego kraju.

Ograniczenia wjazdu były stopniowo łagodzone, a teraz zostały zupełnie anulowane. Od 1 marca 2022 r. jedynym pozostałym ograniczeniem wjazdu związanym z COVID-19 był wymóg wykonania testu w ciągu 24 godzin od wjazdu do Danii dla osób, które nie zostały zaszczepione uznaną szczepionką lub nie przeszły choroby i które wjeżdżają z krajów spoza UE. Wymóg ten został zniesiony 29 marca 2022 r., więc nie obowiązują już żadne ograniczenia COVID-19 dotyczące wjazdu do Danii.

Sytuacja związana z  COVID-19 w Danii, jak i za granicą jest nadal ściśle monitorowana, w tym w odniesieniu do nowych, niepokojących wariantów wirusów. W ramach tej gotowości można uruchomić tak zwany „hamulec bezpieczeństwa”, jeśli pojawią się niepokojące warianty wirusów. Hamulec bezpieczeństwa nie jest obecnie aktywowany w żadnym kraju.

Ogólne zasady w Danii

Wszystkie ograniczenia wygasły 31 stycznia

Na podstawie zalecenia Komisji Epidemicznej, rząd duński zdecydował, że po 31 stycznia 2022 r. Covid-19 nie będzie już klasyfikowany jako choroba krytyczna społecznie. To oznacza, że ​​wszystkie ograniczenia, związane z Covid-19, zostały zniesione do końca 31 stycznia.

Zniesienie obostrzeń oznacza otwarcie w kraju klubów nocnych, restauracje będą mogły serwować alkohol po 22, a klienci nie będą musieli okazywać paszportów covidowych. Pasażerowie środków transportu publicznego nie będą musieli nosić masek, a w sklepach nie będą obowiązywać limity kupujących.

Jednocześnie Komisja Epidemiczna i organy ds. zdrowia będą nadal ściśle monitorować i śledzić rozwój sytuacji epidemicznej i oceniać, czy istnieje potrzeba podjęcia nowych działań.

* na podstawie www.coronasmitte.dk

Przydatne linki i dane kontaktowe

Duńskie Ministerstwo Zdrowia: https://sum.dk/english, +45 72 26 90 00

Duńska Agencja Zdrowia: https://www.sst.dk/dahttps://www.sst.dk/en/English, +45 72 22 74 00

Administracja rządowa: https://www.regeringen.dk/

Oficjalna strona rządowa dot. uregulowań oraz informacji zw. z COVID-19: https://en.coronasmitte.dk/

Infolinia COVID-19 w języku polskim: +45 60 26 81 55, https://coronadenmark.dk/

Infolinia policji granicznej dot. wjazdu do Danii: +45 70 20 60 44

Infolinia centralna COVID-19: +45 70 20 02 33

Infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dot. wyjazdu z Danii: +45 33 92 11 12

Infolinia dla osób zarażonych lub mających kontakt z zarażonym: + 45 32 32 05 11

Wyszukiwarka punktów testowych: https://en.coronasmitte.dk/test-for-covid-19/find-covid-19-test-center

Instytucja odpowiedzialna za wjazd

POLITI, https://politi.dk/en/border-control, 112, +45 70 20 60 44

Instytucja odpowiedzialna za kwarantannę

Duńska Agencja Zdrowia, sst@sst.dk, +45 72 22 74 00, infolinia +45 32 32 05 11

Poprzedni wpis Następny wpis
W firmie Viktech otrzymuję wiele ofert i mogę wybierać takie, które będą dla mnie ciekawym wyzwaniem. Dla mnie to ważny element życia zawodowego.

Emad Bielawska

elektryk

Viktech to świetne miejsce pracy. Mogę zajmować się różnymi zadaniami, a ponadto dobrze się dogadujemy. Mam tutaj wiele urozmaiceń i dzięki temu moja praca jest ciekawsza.

Jonas Linding

stolarz

Współpraca z Viktech przebiega świetnie, po części dlatego, że jasno uzgodniliśmy, kiedy potrzebuję porozmawiać lub kiedy potrzebuję wziąć krótki urlop. Według mnie to się sprawdza doskonale. Gdyby tak nie było, nie pracowałbym z firmą Viktech przez pięć lat.

Jeroen Smit

elektryk

Zawsze mogę liczyć na pomoc konsultanta Viktech. On pomaga mi wszystko załatwić. Ogromnym ułatwieniem dla mnie jest to, że komunikacja między nami odbywa się bezpośrednio.

Marcin Pastusiak

malarz

Bardzo lubię wszechstronność oferowanych prac, a poza tym po raz pierwszy w życiu mogę wykonywać zlecenia jedno zaraz po drugim. Mój osobisty opiekun w firmie Viktech dba o to, aby zawsze czekała na mnie kolejna praca.

Jacob Jacobsen

stolarz

Nasz blog