Informacje dotyczące Covid-19 - Viktech : Viktech

Informacje dotyczące Covid-19

Traktujemy Covid-19 bardzo poważnie, dlatego prosimy Cię o zapoznanie się z aktualnymi duńskimi wytycznymi, z których najważniejsze to:

 • Zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób w pomieszczeniach zamkniętych. Maksymalna liczba osób, które mogą gromadzić się na świeżym powietrzu to 10 osób.
 • W domach prywatnych zaleca się spotkania z jak najmniejszą liczbą osób. Zalecana minimalna odległość nadal wynosi co najmniej dwa metry jako środek ostrożności.
 • Obowiązek zakładania masek ochronnych lub osłon twarzy w transporcie publicznym i we wszystkich sklepach do 20 kwietnia.
 • Do dnia 20 kwietnia tylko sklepy spożywcze i apteki mogą być otwarte. Zaleca się, aby tylko jedna osoba w gospodarstwie domowym robiła zakupy spożywcze.
 • Centra handlowe, pasaże handlowe i bazary muszą pozostać zamknięte.
 • Wolne zawody (fryzjerzy, masażyści, tatuażyści i szkoły jazdy) zostaną ponownie otwarte od 6 kwietnia 2021 r. Z wymogiem wdrożenia środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Należy przedstawić paszport covidowy.
 • Restauracje i inne punkty gastronomiczne są zamknięte do 20 kwietnia. Jednak nadal można zamawiać jedzenie na wynos z wielu restauracji.
 • Sklepy o powierzchni nie większej niż 5000 m2 – które nie są zlokalizowane w centrum handlowym – zostały ponownie otwarte od 1 marca 2021 r. Z bardziej rygorystycznym wymogiem zapewnienia minimalnej odległości między klientami. Sklepy o powierzchni ponad 10.000 m2 mogą być otwarte jednocześnie dla 250 klientów, ale muszą ograniczyć ryzyko zakażeń, np. poprzez wstępną rezerwację.

 

Dla osób, które obsługują koparki i samochody służbowe Viktech, udostępniamy środki do dezynfekcji rąk. W naszych firmowych pomieszczeniach zleciliśmy dodatkowe sprzątania.

 

Bieżące przepisy o testowaniu i kwarantannie pracowników zagranicznych

Test przed wjazdem

 • Nadal musisz przedstawić negatywny wynik testu podczas kontroli granicznej, który nie jest starszy niż 24 godziny w momencie wjazdu.
 • Test można nadal przeprowadzić bezpłatnie w centrum testowym Falck w Handewitt. Adres to: Scandinavian Park 9, 24983 Handewitt, Niemcy. Centrum testowe jest otwarte:
  • wtorki, środy i czwartki 04:00 – 20:00
  • piątki 04:00 – 22:00
  • od soboty 7:00 do poniedziałku 20:00
Test po przybyciu
 • Musisz teraz wykonać również szybki test lub test PCR w ciągu 24 godzin od wjazdu do Danii.
 • Punkty testowe można znaleźć w pobliżu przejść granicznych lub można również skorzystać z ośrodków testowych w całej Danii.
 • Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu najbliższego centrum testowego, skontaktuj się z nami (+48 22 263 07 34)
 • Przynieś ze sobą umowę o pracę i dowód osobisty oraz pamiętaj o założeniu maseczki ochronnej, kiedy przychodzisz na badanie.

Izolacja

Przyjeżdzający do Danii muszą odizolować się na 10 dni. Jednak jako pracownik zagraniczny nadal możesz normalnie chodzić do pracy. Poza godzinami pracy musisz niestety pozostawać w izolacji do czasu otrzymania negatywnego wyniku trzeciego testu, o czym mowa poniżej.

Przerwanie izolacji

Izolację można przerwać po otrzymaniu negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego między 48 a 96 godziną po pierwszym teście.

Zadzwoń do nas (+48 22 263 07 34), jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu najbliższego centrum testowego PCR.
Testy są darmowe.

Podsumowanie

Obowiązkowe do wykonania są trzy testy:

 1. Pierwszy musi być wykonany nie później niż 24h PRZED WJAZDEM na teren Danii
 2. Drugi musi być wykonany do maksymalnie 24 PO WJEŹDZIE na teren Danii
 3. Trzeci musi być wykonany w czasie od 48h do 96h od wykonania pierwszego testu (przed wjazdem na teren Danii)

Viktech jest zobowiązany do udokumentowania, że nasi pracownicy wykonali trzeci z powyższych testów. Jesteśmy świadomi, że obecne procedury wymagają przeprowadzenia kilku testów z rzędu, dlatego jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu placówki testowej bądź masz pytania odnoszące się do najnowszych wytycznych profilaktyki walki z COVID-19 na terenie Danii jesteśmy do dyspozycji pod nr telefonu: +48 22 263 07 34.

Duńskie służby ochrony zdrowia przygotowały specjalny system odczytu wyników testów COVID-19. Poniżej znajdują się wskazówki jak sprawdzić i pobrać wynik swojego testu. Procedury zostały przygotowane dla osób zarówno posiadających identyfikator NemID, oraz dla tych którzy jeszcze go nie mają.

Ważne! Pamiętaj aby zapoznać się ze wskazówkami dotyczących procedur testu ZANIM przystąpisz do jego wykonania.

Wskazówki dla osób posiadających numer CPR oraz NemID

Wskazówki dla osób bez NemID.

Po uzyskaniu wyniku testu COVID-19 prześlij go na adres: covid-test@viktech.dk

Jeśli wynająłeś mieszkanie za pośrednictwem Viktech, prosimy o zwrócenie uwagi na to, że w pomieszczeniach wspólnych (np. kuchnia, korytarz, pokój dzienny) należy zachować co najmniej 4 metry odstępu od innych osób.

Jeśli masz wątpliwości bądź dodatkowe pytania jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu: +48 22 263 07 34.

Oficjalna duńska strona z informacjami o koronawirusie SARS-CoV-2: www.coronasmitte.dk
Poprzedni wpis Następny wpis
W firmie Viktech otrzymuję szeroki wybór ofert i mogę wybierać takie, które stanowić będą dla mnie wyzwanie. Dla mnie jest to ważny element życia zawodowego.

Emad Bielawska

elektryk

Viktech to świetne miejsce pracy. Mogę zajmować się różnymi pracami, a ponadto dobrze się dogadujemy. Mam tutaj wiele urozmaiceń i dzięki temu moja praca jest bardziej przyjemna.

Jonas Linding

stolarz

Współpraca z Viktech przebiega doskonale, po części dlatego, że jasno uzgodniliśmy, kiedy potrzebuję porozmawiać i kiedy potrzebuję wziąć krótki urlop. Według mnie to się sprawdza doskonale. Gdyby tak nie było, nie pracowałbym z firmą Viktech przez pięć lat.

Jeroen Smit

elektryk

Zawsze mogę liczyć na pomoc konsultanta Viktech. On pomaga mi wszystko załatwić. Ogromnym ułatwieniem dla mnie jest to, że komunikacja między nami odbywa się w bezpośredni sposób.

Marcin Pastusiak

malarz

Bardzo lubię wszechstronność oferowanych prac, a poza tym po raz pierwszy w życiu mogę wykonywać zlecenia jedno zaraz po drugim. Mój osobisty opiekun w firmie Viktech dba o to, aby zawsze czekała na mnie kolejna praca.

Jacob Jacobsen

stolarz

Nasz blog